LaQ na Facebooku :

LaQ na Facebooku

Vybíráme z příspěvků rodičů :

Mladší dcera z ní dosud skládala pouze 2 D modely. Dnes jsme se starší dcerou složili nosorožce. Víceméně ho skládala dcera, já jsem ji při tom pouze asistoval. Stavebnice ji nadchla, před chvílí mi přinesla ukázat, jakou sama složila kočku. Mladší dcera pod jejím vlivem opustila 2 D modely a staví pavouka. Stavebnice LaQ je jedním slovem skvělá. Není pochyb o tom, že je to správná hračka....více ZDE

WEBAREAL.CZ - vytvořte si vlastní webu nebo eshop snadno a rychle

REVOLUCNIHOSTING.CZ - vytvořte si vlastní webu nebo eshop snadno a rychle


Vznik LaQ

Pan Hiroshi Kichijo z Japonska ji vytvořil v roce 1994.
Písmeno "Q" [kjú] v japonštině představuje kouli. Tento geometrický tvar se považuje za nejdokonalejší jak na zemi, tak i ve vesmíru.
Stavebnice LAQ mají skutečně neomezené možnosti ve skládání a dá se z ní snadno vytvořit i koule a proto bylo písmeno Q přidáno do názvu.

LaQ a dítě vzájemně komunikují

Při skládání stavebnic LaQ si od první chvíle uvědomíte obrovské rozdíly od konvenčních stavebnic, které jsou běžně na trhu.

První rozdíl spočívá v tom, že LaQ s dítětem aktivně komunikuje. Při správném skládání vzniká zvuk, který připomíná "cvaknutí". Tento zvuk dítě informuje, že správně spojilo dílek a spojku. Toto pro mnohé bezvýznamné "Cvaknutí" je velmi důležité pro emoční vývoj dítěte. Tento zvuk dítě "Chválí", že skládá správně a "povzbuzuje" ho ve skládání a rozvoji jeho tvořivosti a celkového intelektu.

Druhý rozdíl spočívá v tom, že LaQ je skutečný svět tvořivosti bez hranic. Při skládání vás neomezuje nic kromě vaší fantazie. Dokážete vytvořit absolutně všechno, co si dokážete představit. Vy sami rozhodujete, co složíte.

Třetí rozdíl je v tom, že stavebnice LaQ přitahují všechny bez rozdílu věku a pohlaví. Tato záliba není krátkodobá a s LaQ navždy zapomenete, co je to nuda.


Začátek prodeje v Japonsku nebyl jednoduchý. Trh je velmi specifický (zájem o TV hry, robotické a animované hračky),ale velmi podobný situaci dnes u nás a tak přesvědčit zákazníky o důležitosti kvalitní intelektuální stavebnice pro děti bylo na tomto trhu náročné. V současné době je prodej LaQ realizován v knihkupectvích a kvalitních obchodech s kreativními hračkami.

Uvádí se, že lidský mozek se díky prudkému vývoji v oblasti technologií nestačí dostatečně přizpůsobovat všem novým požadavkům, které jsou na něj kladeny. Mohou být stavebnice LaQ v tomto smyslu nějak užitečné? Ano! Výrobce LaQ ví, že fyzické přizpůsobení lidského těla není schopno držet krok s rychlým pokrokem v technologiích. Z tohoto pohledu by chtěl předefinovat hodnotu dětské hry.


Provedl zajímavý výzkum činnosti mozku v klidu a během hraní si s LaQ u 8-letých dětí. A výsledky prokazatelně ukázaly, že při skládání LaQ se výrazně zvýšila aktivita mozku a byla vyrovnaná jak v levé, tak v pravé polovině mozku.

 

pop