LaQ na Facebooku :

LaQ na Facebooku

Vybíráme z příspěvků rodičů :

Mladší dcera z ní dosud skládala pouze 2 D modely. Dnes jsme se starší dcerou složili nosorožce. Víceméně ho skládala dcera, já jsem ji při tom pouze asistoval. Stavebnice ji nadchla, před chvílí mi přinesla ukázat, jakou sama složila kočku. Mladší dcera pod jejím vlivem opustila 2 D modely a staví pavouka. Stavebnice LaQ je jedním slovem skvělá. Není pochyb o tom, že je to správná hračka....více ZDE

WEBAREAL.CZ - vytvořte si vlastní webu nebo eshop snadno a rychle

REVOLUCNIHOSTING.CZ - vytvořte si vlastní webu nebo eshop snadno a rychle


Návody ke stažení » Ocenění Správná hračka
Správná hračka

logojpg

LaQ získalo titul "Správná hračka - vybráno odborníky" a zároveň byla doporučena do předškolních tříd mateřských škol, pro domovy a dětská zařízení!

Označení Správná hračka – vybráno odborníky (založeno 1994) je společným projektem Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy.

Osvědčení o technické a zdravotní způsobilosti je jednou z podmínek přijetí k posouzení, ale hračky označené jako „Správná hračka – vybráno odborníky“ oceňují navíc estetické a především výchovné kvality, které jsou pro utváření osobnosti dítěte velmi důležité a jejichž absence naopak i jinak bezpečnou a zdravotně nezávadnou hračku znehodnocuje.
Cílem projektu je podpora prodeje dobrých hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci. Více zde.

Kritéria hodnocení:
1. Kvalita (vhodnost použitého materiálu, preciznost celkového provedení…)
2. Uživatelský komfort( vhodná konstrukce se zřetelem k předpokládanému užití, snadnost údržby a hygienického ošetření, skladnost, využití obalu…)
3. Design (estetická úroveň, vzhled, barevnost, příjemnost na dotyk…)
4. Originalita výrobku (novinka v kolekci, patent, chráněný vzor…)
5. Pedagogicko-psychologické hodnocení (výchovný účel, didaktické využití, funkčnost z hlediska určení: děti předškolního věku, mladší školní věk, handicapované děti, hračky určené pro domov, hračky pro dětská zařízení…)